Ginny a Malfoy Nešťastná láska 8

21. května 2007 v 18:24 |  Harry Potter

GINNY AND DRACO ( neštastná láska ) 8

PROTI VŠEM VYHLÍDKÁM

Než si Ginny uvědomila, prázdniny uběhly jak voda, do Bradavic se vrátili studenti a vše bylo zase při starém. Většina studentů se chlubila, co dostali za dárky, ale Ginny se rozhodla mlčet o tom, že dostala nové koště. Stále totiž nevěděla, od koho a začala z toho být mírně nervní. Už poslal dokonce i sovu dvojčatům, ale ti ji odepsali, že jejich dárek to nebyl. Harry se sice přiznal, že na to myslel, ale tenhle dárek jí prý určitě nedal. A rodiče by za ní tolik peněz určitě neobětovali. Kdo jí ho ale mohl dát?
Během večeře dokonce pohlédla i ke zmijozelskému stolu a opatrně sledovala Draca Malfoye, jestli vůbec bere na vědomí, že tam je a jestli o ní vůbec škrtne aspoň pohledem. Ten se ale zdál být příliš zaneprázdněn rozhovorem s Blaise Zabini.
Ginny si zlehka povzdechla a obrátila svoji pozornost zpět ke svým přátelům. Opřela se zlehka o Harryho, který ji dal hned ruku okolo pasu. Na chvíli ji sice napadlo, že by jí ho mohl Draco koupit, ale pak tu myšlenku rychle zavrhla. Malfoy by jí, Weasleyové, přece něco takového nekoupil...

Draco sledoval, jak dal Potter Ginny ruku okolo pasu a v duchu si tiše povzdechl. Nemohl to vysvětlit, ale najednou v sobě pocítil hněv a dokonce i trochu žárlivosti. Bylo na první pohled zjevné, že spolu ti dva začali během prázdnin chodit. A zatímco jí nenápadně pozoroval, poslouchal zabininy zhnusené poznámky o Potterově nové holce.
"Jestli se jí teda dá říkat holka. Ty červené vlasy, pihy a to tělo... jediné, co na ní snad Potter může vidět jsou snad její prsa." Draco začal být naštvaný a už chtěl Ginny bránit, ale naštěstí to v sobě udržel.
"Snape mi nařídil, abych jí doučoval. Strašná představa… Weasleyovi jsou hanba pro celý magický svět. Pravděpodobně s ním chodí hlavně kvůli tomu, aby se zvedla jejich rodinný pověst a bohatství." Draco se jen ušklíbl, když viděl Pottera, jak si Ginny přitáhl blíž k sobě, zatímco se ona usmívala. Ale ten její úsměv... v tu chvíli v sobě pocítil takovou směsici citům, že nemohl rozeznat ten správný.

Jakmile pak bylo po večeři, zvedl se Draco od stolu a odešel směrem ke zmijozelské koleji v závěsu s Blaire. Netrvalo dlouho a Blaire se s ním začala bavit o holkách v Bradavicích.

Ginny zlehka zívla, když odcházela od Harryho. Vysvětlila mu, že je už dost unavená a jde si lehnout. Harry jen přikývl a vrátil se zpět k rozhovoru s Hermionou a Ronem. Ginny si tiše povzdechla a vstala od stolu společně s jejími spolubydlícími Rowenou a Amandou.
Chvíli přemýšlela nad tím, jak ji Harry občas zahrnuje do rozhovoru s přáteli, ale pak nad tím jen potřásla hlavou a začala poslouchat drby, které začaly probírat její spolubydlící. Po chvíli ale obě začaly být nesnesitelné stejně jako Parvaty s Levandulí.
Ginny šal několik kroků před nimi, jelikož neměla potřebu být zapojena do jejich konverzace. Zvláště pak opravdu nepotřebovala vědět, jak spolu začali chodit Brandstoneová a Ackerlye o prázdninách.

"Mohl bych mít jakoukoli holku tady ve škole, tak proč za mnou pořád leze ta Parkinsonová? Je jako obtížný hmyz. Docela se divím, jak se mohla dostat do Zmijozelu," prohlásil po chvíli Draco.
"Jestliže jsi si tím tak jistý, tak se vsadíme. Já mám Nimbus2005 s ty jsi dostal k Vánocům Stříbrný šíp. Vsadíme se tedy o ně. A dohoda bude taková... první holku, která vyjde z pozarohu, políbíš a do konce školního roku ji musíš dostat do postele. A abych se ujistila, mám toto."
Zabini vytáhla z kapsy náramek, který kouzel rozpojila a Draco ho očaroval tak, že se sám spojí ve chvíli, splní úkol sázky. Chvíli tam pak společně stály a poslouchali, až se bude někdo přibližovat. Uslyšely dívčí hlasy.
"Dobře Malfoy. Teď máš jedinečnou šanci ke splnění sázky," řekla Zabini.
Draco pozorně poslouchal a snažil se rozpoznat hlasy. Ale ve chvíli, kdy viděl jít okolo první sukni, popadl její majitelku za ramena a aniž by se podíval, kdo to je, políbil ji.

Ginny udělala krok za roh směrem ke schodům, které vedly k Nebelvírské věži. Najednou ale ucítila něčí ruce na ramenech a jak ji někdo políbil. Ten polibek se jí zdál tak známý... Překvapením zavřela oči, ale když je pak otevřela, byla docela v šoku stejně jako ten, co ji políbil. Hleděla do ocelově šedých očí a slyšela své chichotající se spolubydlící v pozadí. Tak tohle přesně potřebovala... Odstrčila ho rychle od sebe a podívala se na něj. Opravdu neměla zapotřebí, aby po škole běhaly klepy, že se políbila s Draco Malfoyem.
"Nevím, co si myslíš, že děláš, Malfoy, ale drž své prsty ode mě pryč. Jestli jsi to ještě nepostřehl, začala jsem chodit s Harrym." S tím se k němu otočila zády a rychle odcházela pryč. Cestou si pak v hlavě musela uspořádat ten hotový mejdan myšlenek, který jí tam vybuchl.
Proč mě políbil? Proč... a proč mě to vlastně nevadilo? Jsem přece s Harrym! Toho přece zbožňuju už hodně let, tak proč? Celé je to směšné! Musím se mu za každou cenu vyhýbat a musím zapomenout, co k němu cítím!
Ginny si sama pro sebe přikývla a podívala se na spolubydlící, které šly hned za ní. Stále se ještě pochichtávali a něco si šeptaly.

Draco klesl po jejím odchodu podél zdi na zem. V duchu zanaříkal, když slyšel Zabini, jak se mu vysmívá. "To není dobrý. To vážně není dobrý!" pomyslel si. Neexistovala totiž žádná cesta, že by mohl tuhle sázku anulovat a už vůbec žádná, že by ji mohl vyhrát. Proč to musela být ze všech holek ve škole právě ona? Vždyť jich je to taková hromada!
"Tak to vypadá, že to tvoje koště na konci roku asi změní majitele. První úkol jsi sice splnil, ale myslím si, že nemáš moc velkou šanci dostat Weasleyovou do postele. Ta se Pottera jen tak lehko nevzdá." Zabini se málem zkroutila smíchy, když se Draco se zmateným výrazem v tváři postavil.
Blaise měla pravdu a on to moc dobře věděl. Proč to musela být právě ona? No, přinejmenším to můžu zkusit během našeho doučování a vsadit vše na jednu kartu... pomyslel si. Prohrábl si rukou své stříbrné vlasy a přemýšlel nad tím, jak by ji dostal od Pottera. Věděl, že se pohybuje po tenkém ledě. Vždyť ona byla přece z Nebelvíru a ještě k tomu všemu Weasleyová. To by mohl být docela vážný problém a mohlo by to pošramotit i jeho dosavadní pověst.
Draco se odlepil od zdi a šel směrem ke sklepení. Blaire to trochu zaskočilo, ale po chvíli šla za ním. Draco se ale o ní nestaral. Přemýšlel nad tím, jak by mohl vyhrát sázku. Neuměl si vysvětlit proč, ale spíš mu šlo o morální výhru než o tu sázku. Chtěla vyhrát spíš pro vlastní uspokojení. Tolik myšlenek mu vířilo hlavou, ale proč ji ve skutečnosti chce? Ona přece není nikterak zvláštní... nebo je? Nevyznal se v ní a byla pro něj záhadou. Ona ho nesledovala jak ztracené štěně, jako ta Parkinsonová. Ne, vždycky se točila okolo Pottera až do chvíle, kdy si konečně uvědomil, že se stala krásnou holkou. A Draco musel přiznat, že si toho všiml konečně taky.
O jejích přátelích slyšel už hodně drbů a o tom, s kým může chodit každé ráno u snídaně od Pansy. Každým rokem seznam rostl - Dean Thomas, Michael Conner, Terry Shoes, Seamus Finnigan a ještě několik dalších, které už vypustil z hlavy. Teď ale byla s Potterem. Šel několik kroků před Blaise. Mračil se a snažil se raději nemyslet na to, jak se mu za zády směje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama