Ginny a Malfoy Nešťastná láska 12

21. května 2007 v 18:32 |  Harry Potter

GINNY AND DRACO ( neštastná láska ) 12

"Ginny!" Harry, Ron, Hermiona a její nejstarší bratr Bill prohledávali zástupy studentů i učitelů, ale ona nebyla nikde viděna. Co když ji Smrtijedi unesli? Harry byl už dost zoufalý a křičel její jméno stále dokola. Musel ji najít! Za sebou mohl slyšet i Rona s Hermionou a Billem, jak ji volají také. Nikdo z nich ale neměl to štěstí, že by ji nalezl. Mohl slyšet paniku v jejich hlasech právě tak jako v tom jeho vlastním.
"Harry!" Harry se otočil okolo své osy a uviděl, jak k němu běží Levandule. "Harry, já ji viděla. Běžela do Zapovězeného lesa. Nebyla ale sama. Myslím, že běžela s Malfoyem, ale nejsem si tím stoprocentně jistá, protože jsem měla dost špatný výhled."
Harry v tu chvíli cítil ještě větší vlnu paniky, která se na něho valila. Levandule se musí mýlit. Ona by přece neběžela s Malfoyem do lesa. Vždyť je to přece syn Smrtijeda! Podíval se na Rona s Hermionou.
"Musíme ji odtamtud dostat. Musíme chránit!" řekl jim.
"Obávám se, že tam jít nemůžete, Harry." Harry se otočil a pohlédl na Brumbála. "V každém případě ne v tomto okamžiku. Ujišťuji vás ale, že ji budeme hledat jakmile budeme moci. Ale vy tři tu musíte zůstat, už kvůli vašemu bezpečí."
"Ginny..." Ronovi zanikl hlas v mírném přívalu slz z očí.

Ginny je pevně držela jeho ruky, když běželi stále dál lesem. Byla tam taková tma, že už ani neviděla Draca běžícího před ní a začala mít velký strach. Byli už skoro v hlouby lesa a Ginny si už moc nepamatovala cestu zpět. Všechno, co věděla bylo, že se nesmí pustit jeho ruky a musí běžet za ním.
Jak ale běželi, zakopla o kořen stromu a při pádu se musela pustit jeho ruky. Draco ale zastavil, vrátil se k ní a pomohl jí si stoupnout.
"On... myslím, že jsem si vymkla kotník," řekla a pevně se chytla stromu, u kterého stála. Cítila, jak ji jeho ruce uchopily okolo pasu a zalapala jen po dechu, když si ji vyzdvihl na ramena a pokračoval dál.
Brzo začal les řídnout. Nakonec dorazili až na okraj, kde mohli mezi větvemi vidět oblohu. Draco se zastavil a Ginny spatřila, že stojí na okraji útesu.
"Pěkné. A kam teď, Malfoy?" Nechtěla, aby to vyznělo hrubě. Přece jenom mu byla vděčná, že se jí pokoušel chránit... aspoň si to teda myslela.
"Buď teď prosím zticha a hraj mrtvou. Na nic se neptej a jen to udělej."
Ginny zpočátku vůbec nevěděla proč, ale podřídila se jeho příkazu. Po pár sekundách ale věděla proč, jelikož uslyšela zvuky, přicházející k nim z prázdnoty před nimi.
Draco zíral na tři smrtijedy, kteří u nich přistáli a slezli ze svých košťat. Bál se o její bezpečí a byl rád, že ho poslechla.
"Co to tu máme?" řekl jeden z nich, ale Draco nemohl rozpoznat hlas. "Vypadá to, že chytneme a zadržíme dva brumbálovy studenty." Smrtijed vytáhl svou hůlku a zamířil s ní na Draca.
"Dej to pryč! Nevíš, kdo je můj otec?" řekl Draco ledovým hlasem smrtijedovi, který byl jeho reakcí trochu šokovaný. Další dva si ho ale lépe prohlédli.
"Mladá pan Malfoy... Moc se Vám omlouváme za jeho chování. Nevěděli jsem, že jste to Vy. Mysleli jsme si, že jste přišel už s ostatními."
"No dobře. Zdržel jsem se," řekl Draco a sledoval, jak si prohlíželi Ginny. "Ano, ona půjde se mnou. Na nic se neptejte a doprovoďte nás," řekl jim trochu arogantně a povýšeně.
Ginny byla jasné, že byl Draco mezi smrtijedy asi vysoce postavená osoba, když mu jeden z nich bez řečí podal rychle své koště. Draco si ho od něho vzal, položil na něj Ginny a posadil se tak, aby měl okolo ní paže a držel se násady před ní. Ginny se ho tím pádem mohla i přidržet, když letěli.
Ginnyiny ruce svíraly jeho plášť,když spěchali skrz noční oblohu. Jak se na něho dívala, potichu se ho občas na něco zeptala. Draco ale nikdy neodpověděl. Kdypak přistáli, vzal ji do náruče a vešel do tmavého sídla.
"Pokračuj dál v hraní mrtvé, nebo nás dostaneš do problémů," řekl jí tiše. Ginny jen trochu přikývla. V tuto chvíli byl pro ní život přednější než její zvědavost.
Draco, co zde děláš?" Ginny jen tiše zalapala po dechu, když rozpoznala hlas Luciuse Malfoye. A trochu se zachvěla, když uslyšela jeho kroky směřující k nim.
"To je Ginny Weasleyová, otče," řekl pevným hlasem Draco, když ji pevněji sevřel v náručí, aby se ani nepohnula. "Jsem si jit, že si ji pamatuješ. Kdysi jsi jí dal denník Toma Raddleho."
"Deník... ona vyrostla," uslyšela jeho hlas, který se zdál jen jako šepot z jeho rtů.
Ginny s pokoušela zůstat ve stejné poloze, jak jen to bylo možné a musela pobrat hodně kuráže, aby vydržela to houpání a nepohodlí v dracových rukou, které jí může zachránit život.
"Můžeš ji uložit v jednom z podzemních pokojů. Jsem si jist, že ji bude Potter hledat a můžeme ho tím s její malou pomocí chytit," řekl trochu zamyšleně Lucius.
"Otče, vlastn%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama